Genel

SİTENİZİ HIZLANDIRAN 5 ETKİLİ YÖNTEM

Web sitenizi hızlandırmak arama motorlarıncada sevilen bir yöntemdir.

İlköncelikle site hızınızı görmek için Google’nin bizlere sunmuş olduğu pagespeed google aracını kullanın bu pagespeed google yazısına tıklayarak nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

1.Amp Eklentisini Kurun

AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) eklentisini kurarak sitenizin mobilde hızlı açılmasını sağlar.Siteniz ne kadar hızlı açılırsa hem sitenize gelen kişiler hemde google botlar sitenizi sever google sitenizi sever ise arama motorunda yükseklere çıkabilirsiniz.

2.Kullanmadığınız Tema Ve Eklentileri Silin

Kullanmadığınız eklentiler ve temalar sitenizi yavaşlatacaktır bunu önlemek için gereksiz eklentileri kaldırın bu siteniz için hız açısından önemli bir yere sahiptir.

3.Veritabanını Temizleme

WordPess’i belirli süredir kullanıyor iseniz biriktirdiğiniz değersiz bilgiler olabiliyor taslaklar,spam yorum vb.bilgileri siliniz bu konuda Litespeed eklentisi yardımcı oluyor. Litespeed eklentisini kuruyoruz açılan sayfada Dp optimizer’e tıklıyoruz ve Clean All butonuna tıklıyoruz.

4.Görselleri Sıkıştırın

Görselleri sıkıştırmaz iseniz sayfanızın hızı oldukça düşücektir.Bu konuda Wprdpress’in bizlere sunduğu Wp-smush eklentesi ile sitemizi hızlandırabiliriz.

5.Wordpress Tema Seçimi

WordPress tema seçimini benimsememiz lazım temanız ne kadar iyi olursa olsun hız açısından yavaş ise bu sizin icin dezavantaj olur

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More

post-image
Genel
WordPress Admin paneline girmek için wordpress sisteminin sitemize eklenmesi lazım WordPress kurulu ise sitemize giriyoruz ilk kurulum yapıp gireceğimiz zaman wp-admin olarak girebiliriz örnek:http:ornek.com/wp-admin...
Daha Fazla İçerik